Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał skradzionym autem - wpadł po pościgu

Data publikacji 28.07.2015

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 38 – letniego mężczyznę, który na terenie Niemiec ukradł vw caddy, którym następnie w Tanowie próbował staranować policjanta. Ponadto kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Jutro zapadnie decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu.

Wczoraj po godz. 8:00 policcy policjanci otrzymali zgłoszenie, że skradziony na terenie Niemiec pojazd m-ki VW Caddy koloru białego przekroczył polską granicę. Natychmiast w rejony przejść granicznych powiatu skierowane zostały
patrole policyjne. Jeden z patroli w Tanowie zauważył jadącego od strony Dobieszczyna białego vw. Oznakowanym radiowozem policjanci zatarasowali przejazd stając w poprzek jezdni. Kierujący vw widząc blokadę zaczął hamować. Gdy mundurowi podchodzili do kierującego, ten gwałtowanie ruszył uderzając lusterkiem w rękę jednego z policjantów i zaczął się oddalać. Funkcjonariusz oddał strzały w kierunku uciekającego pojazdu. VW po przejechaniu kilkudziesięciu metrów prawdopodobnie wpadł w poślizg i zjechał do lasu. Tam kierujący porzucił pojazd i zaczął uciekać w las. Policjanci rozpoczęli działania poszukiwawcze. Na wszystkich drogach dojazdowych ustawione zostały punkty blokadowe. Do działań użyto również policyjnego śmigłowca oraz psy tropiące. Po około dwóch godzinach w lesie kilkadziesiąt metrów od porzuconego pojazdu policjanci znaleźli ukrywającego się mężczyznę. Okazał się nim 38 – letni mieszkaniec Szczecina.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym ustalono, że kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, który orzeczony został za jazdę po spożyciu alkoholu i narkotyków. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu, niestosowania się do zakazów sądowych oraz czynnej napaści na funkcjonariusza.

Za popełnione czyny zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jutro zapadnie decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
Powrót na górę strony
Polska Policja