Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał i wprowadzał do obiegu fałszywe pieniądze

Data publikacji 28.07.2015

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zlikwidowali grupę zajmującą się podrabianiem i wprowadzaniem do obiegu fałszywych banknotów. Śledczy zatrzymali 24-latka z powiatu bielskiego, który zajmował się tym procederem i jego 41-letnią wspólniczkę. Zatrzymani posiadali kilkadziesiąt sfałszowanych banknotów o nominałach 20, 50 i 100 złotych. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty.

Kryminalni pracowali nad sprawą podrabiania i wprowadzania w obieg fałszywych banknotów tak, by zebrać materiał dowodowy, który umożliwi zatrzymanie i postawienie przed sądem 24-latka podejrzanego o to przestępstwo. W czasie zaplanowanej akcji zatrzymali fałszerza, przy którym znaleźli podrobione banknoty. W jego mieszkaniu zabezpieczono sprzęt, który służył mu do produkcji pieniędzy oraz kilkadziesiąt sfałszowanych banknotów. Śledczy zatrzymali też jego 41-letnią wspólniczkę. W mieszkaniu kobiety odnaleźli kilkanaście podrobionych banknotów o nominale 100 złotych.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Sąd, na wniosek śledczych i prokuratury, tymczasowo aresztował zatrzymanego mężczyznę, któremu za produkcję i wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów może grozić kara nawet do 25 lat więzienia. Wobec jego wspólniczki prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Podejrzana, której zarzucono kolportowanie falsyfikatów, może spędzić w więzieniu najbliższe 10 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Zatrzymany prowdzony przez policjanta
  • Zabezpieczone podrobione banknoty

Film Podrabiał i wprowadzał do obiegu fałszywe pieniądze

Pobierz plik Podrabiał i wprowadzał do obiegu fałszywe pieniądze (format mp4 - rozmiar 6.55 MB)

Powrót na górę strony