Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzionym w Niemczech bmw jechał przez Inowrocław

Data publikacji 30.07.2015

Inowrocławscy policjanci odzyskali bmw, które zostało skradzione w Niemczech. Zatrzymali też pasera, który usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Policjanci z inowrocławskiej "drogówki" kilka dni temu (27.07.15) prowadzili działania kontrolne na jednej z głównych ulic miasta. Widząc jadące z kierunku Poznania bmw, postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się na wyraźny sygnał i zaczął uciekać w kierunku centrum. Pościg za nim zakończył się na Rondzie Solidarności, gdzie kierujący spowodował kolizję, uderzając w metalowe barierki, i oddalił się. Jednak nie na długo. Mundurowi prowadzili działania poszukiwawcze za mężczyzną i jeszcze tego samego dnia 20-letni mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli samochód i szybko ustalili, że został on skradziony na terenie Niemiec.

Wczoraj (29.07.15) mężczyzna został przesłuchany przez oskarżyciela i na podstawie zebranych przez policjantów dowodów usłyszał zarzut umyślnego paserstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa na tym się nie kończy, bo śledczy nadal ustalają, kto stoi za kradzieżą pojazdu.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja