Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniony przemyt aż 11 kilogramów narkotyków

Data publikacji 03.08.2015

Sokołowscy kryminalni wspólnie z policjantami Wydziału dw. z Przestępczości Narkotykowej KWP zs. w Radomiu zatrzymali mężczyznę, który przewoził z Holandii 11 kilogramów narkotyków. Przemycane środki odurzające były ukryte w naczepie transportującej kwiaty. Dzięki szybkim działaniom zatrzymano również kolejnego mężczyznę, który miał być odbiorcą nielegalnej przesyłki. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota ponad pół miliona złotych. Zatrzymani mężczyźni najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

W ostatnich dniach sokołowscy kryminalni wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy trudnili się handlem narkotykami w dużych ilościach. Na ich trop policjanci wpadli prowadząc liczne sprawy, w których zatrzymywano osoby posiadające narkotyki.

Jednego z mężczyzn zatrzymano w Wiskitkach, kiedy ciężarowym volvo przewoził aż 11 kilogramów narkotyków. Ustalenia wskazują, że narkotyki kupił na terenie Holandii i wiózł je swojemu wspólnikowi. Później miały trafić „na rynek” powiatu sokołowskiego. Oficjalnie w naczepie znajdował się transport kwiatów, natomiast dokładna kontrola doprowadziła do znalezienia plastikowego baniaka z środkami odurzającymi. Łącznie było tam 10 kg amfetaminy, 750 gramów marihuany i 250 gramów haszyszu. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków sięga ponad pół miliona złotych.

Obaj (27 i 24 lat) zatrzymani przyznali się do nielegalnego procederu. W sobotę sąd aresztował ich na trzy miesiące.

W świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku tej sprawy dodatkowo w grę wchodzi zarzut dotyczący wewnątrzwspólnotowego przemytu środków odurzających.

To już kolejna w tym roku duża realizacja sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej dokonana przez mazowieckich policjantów. Pod koniec lutego na terenie województwa lubelskiego zatrzymano trzy osoby i zabezpieczono ponad kilogram marihuany. Także w lutym zabezpieczono ponad 4 kg marihuany oraz kilkaset tabletek ekstazy i krzaków konopi indyjskich. W połowie stycznia na terenie powiatu makowskiego zabezpieczono blisko 9 kilogramów marihuany. Także w styczniu w Mławie policjanci ujawnili 1,5 kg marihuany, prawie 800 gramów haszyszu, ponad 300 gramów amfetaminy oraz prawie pół kilograma mefedronu. W marcu w ręce operacyjnych wpadł 24-latek z Radomia, u którego znaleziono około pół kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości prawie 25 tys. zł. W kwietniu w Warszawie zatrzymano dwie osoby, u których znaleziono prawie 400 gramów amfetaminy, ponad 70 gramów marihuany, a także grzyby halucynogenne oraz ponad 70 gramów dopalaczy w postaci mefedronu. W maju w podbiałobrzeskiej Promnej ujawnili plantację 652 roślin konopi, z których uzyskać można ponad 14 kilogramów gotowej marihuany, o czarnorynkowej wartości ponad 700 tys. zł. W lipcu w Markach zatrzymano 25-latka przy którym ujawniono ponad 3 kg amfetaminy o wartości prawie 200 tys. zł.

KWP Radom / ic

Film Udaremniony przemyt aż 11 kilogramów narkotyków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Udaremniony przemyt aż 11 kilogramów narkotyków (format flv - rozmiar 10.15 MB)

Powrót na górę strony