Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom nie doszło do tragedii

Data publikacji 05.08.2015

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-letniego mężczyzny. Dzięki działaniom podjętym przez policjantów z powiatu kłodzkiego nie doszło do tragedii. Schorowany mężczyzna wyszedł z domu i nie wrócił do miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze po kilkugodzinnych poszukiwaniach odnaleźli go w lesie, skrajnie wyczerpanego, leżącego na trawie. Wezwane na miejsce przez funkcjonariuszy pogotowie ratunkowe udzieliło mężczyźnie dalszej pomocy. W akcję poszukiwawczą zostali zaangażowani również policjanci z zespołu poszukiwań wydziału kryminalnego kłodzkiej komendy.

Oficer dyżurny zaraz po tym, jak został poinformowany o zaginięciu 84-letniego mieszkańca gminy Kłodzko, od razu na miejsce zgłoszenia skierował policjantów. Jak wynikało z zawiadomienia, mężczyzna dwa dni wcześniej wyszedł z domu i nie powrócił. Według zgłaszających, w przeszłości nie miały miejsca sytuacje, aby na dłużej mężczyzna opuszczał swój dom. Zaginiony według uzyskanych informacji był chory i wymagał codziennego podawania leków.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania zaginionego mężczyzny. Wśród policjantów byli też policjanci z zespołu poszukiwawczego wydziału kryminalnego kłodzkiej komendy powiatowej, którzy dysponują bardzo dobrą orientacją w zakresie miejscowych zabudowań oraz terenów leśnych. Dzięki temu mogli oni szybko wytypować miejsca, w których mógł przebywać zaginiony.

Już po kilku godzinach policjanci w lesie znaleźli 84-letniego mężczyznę, leżącego na trawie. Był on skrajnie wyczerpany. Nie mógł samodzielnie utrzymać się na nogach. Okazało się, że w lesie przebywał dwa dni bez jedzenia i picia. Ponadto nie zażywał codziennych  leków, które zalecił lekarz. Policjanci na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy mężczyźnie.

Każdego roku policjanci prowadzą wiele poszukiwań zaginionych osób. Większość tych przypadków ma szczęśliwy finał i zaginieni wracają do swoich domów. Istnieje jednak grupa osób, które w szczególny sposób narażone są na zaginięcia. Są to niewątpliwie osoby starsze, niejednokrotnie takie, którym choroba uniemożliwia samodzielne funkcjonowanie. Dlatego w takich przypadkach bardzo ważne jest natychmiastowe powiadomienie odpowiednich służb, które szybko podejmą skuteczne działania.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony