Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 05.08.2015

Dynamiczna akcja poszukiwawcza policjantów z Jarocina wspieranych przez funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej doprowadziła do szybkiego odnalezienia zaginionej kobiety. 50-latka leżała nieprzytomna w gęstych zaroślach kilkaset metrów od jej domu. Udzielona po niespełna dwóch godzinach pomoc medyczna pozwoliła zapobiec tragedii.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie 4 lipca br. o godzinie 15:00 otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu 50-letniej kobiety. Z uwagi na problemy zdrowotne zagrażające życiu i zdrowiu, na które cierpiała mieszkanka gminy Jaraczewo, sytuacja była bardzo poważna.  

Natychmiast po uzyskaniu zgłoszenia na miejsce zostały wysłane wszystkie patrole Policji będące w służbie. Mundurowi o pomoc w poszukiwaniach poprosili również okoliczne jednostki ochotniczej straży pożarnej. Służby wspólnymi siłami przystąpiły do akcji poszukiwawczej.

Dzięki dynamicznie przeprowadzonym działaniom 50-latka, po niespełna dwóch godzinach, została odnaleziona w gęstych zaroślach kilkaset metrów od miejsca zamieszkania. Kobieta leżała nieprzytomna i nie reagowała na żadne bodźce. Na miejsce natychmiast został wezwany zespół pogotowia ratunkowego, który przetransportował 50-latkę do szpitala w Jarocinie.

Gdyby nie natychmiastowa reakcja służb ratunkowych i sprawnie przeprowadzona akcja poszukiwawcza finał tego zdarzenia mógłby być tragiczny. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie dziękują członkom OSP oraz wszystkim osobom biorącym udział w poszukiwaniach za szybką reakcję i sprawne działanie.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony