Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

33-latek odnaleziony

Data publikacji 06.08.2015

Policjanci odnaleźli zaginionego 33-latka, który oddalił się z ośrodka readaptacyjno-kryzysowego. W akcji poszukiwawczej brali też udział strażacy i ratownicy GOPR-u.

Zaginięcie zgłoszone zostało 5 sierpnia br. - około godziny 17:00 zauważono, że w Ośrodku Readapcyjno-Kryzysowym w Lipnicy Wielkiej nie ma jednego z podopiecznych. Wszystko wskazywało na to, że oddalił się w stronę Babiej Góry.

W związku z tą informacją zostały podjęte czynności poszukiwawcze za zaginionym 33-latkiem. Do poszukiwań zaangażowano policjantów z komisariatu w Jabłonce, GOPR-owców z Grupy Podhalańskiej oraz strażaków z Jabłonki, Lipnicy Wielkiej, Kiczor oraz Lipnicy Małej.

Po ponad dwóch godzinach poszukiwań udało się zlokalizować poszukiwanego, który wyszedł z lasu na drogę i zaczął uciekać w stronę centrum wsi Lipnica Wielka. Policjanci pobiegli za mężczyzną, wytłumaczyli mu, że nie powinien samowolnie oddalać się z ośrodka.  Na miejsce została wezwana również karetka pogotowia, która zabrała 33-latka do szpitala w Nowym Targu.

W poszukiwaniach udział brało 37 strażaków i 5 wozów bojowych, 11 ratowników Grupy podhalańskiej GOPR, 3 samochody terenowe oraz 5 quadów oraz 10 funkcjonariuszy i 3 radiowozy.

Do akcji włączył się także mieszkaniec Jabłonki, który wspomógł ratowników swoim prywatnym dronem, znacząco przyczyniając się do odnalezienia zaginionego.

(KWP w Krakowie / mg)

  • Akcja poszukiwawcza
  • Akcja poszukiwawcza
  • Dron wykorzystany w akcji
Powrót na górę strony