Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli czworo zaginionych nastolatków

Data publikacji 06.08.2015

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali zgłoszenie o ucieczce nastolatków. Funkcjonariusze szukali ich na terenie całego powiatu. Jeszcze tego samego dnia mundurowi odnaleźli zaginionych ukrywających się w pustostanie. Ich zdrowiu i życiu nic nie zagraża.

W ciągu jednego dnia policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o zaginięciu trzech nastolatek. Pierwsze zgłoszenie o zaginięciu policjanci otrzymali około godziny 6:00. Zostali powiadomieni przez rodziców 13-latki o tym, że ich córka nie wróciła na noc do domu. Funkcjonariusze ustalili, że dziewczyna wyszła z domu około 19:00 dnia poprzedniego. Do momentu zgłoszenia nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną. Natychmiast po otrzymaniu informacji policjanci z Kędzierzyna-Koźla rozpoczęli poszukiwania. Działania prowadzone były na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których mogła przebywać nastolatka oraz rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje o miejscu jej pobytu.  W działania poszukiwawcze zaangażowały się również lokalne media.

Po kilku godzinach policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem chodziło o zaginięciu innej 13-latki oraz jej o 2 lata starszej koleżanki. Po kilkunastu godzinach poszukiwań policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu odnaleźli zaginione nastolatki. Trzy dziewczyny ukrywały się w rejonie jednego z pustostanów na terenie Koźla. Dziewczyny przebywały w towarzystwie 17-latka, który również nie wrócił na noc do domu.

Pamiętajmy: wakacje to czas, kiedy młodzi ludzie częściej decydują się na ucieczkę z domu. Dlatego warto skupić swoją uwagę na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu oraz znajomościach. Ważne jest, aby rodzice rozmawiali ze swoimi pociechami i przestrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie mogą na nie czyhać, kiedy będą pozbawione opieki dorosłych.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony