Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla spracy kradzieży pojazów

Data publikacji 06.08.2015

Policjanci z Piły, zajmujący się walką z przestępczością samochodową, ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch samochodów: fiata ducato oraz audi a3. Łączna wartość skradzionych pojazdów została oszacowana na kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Sprawca kradzieży usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile pod koniec maja br. przyjęli zgłoszenie o kradzieży samochodu marki "Fiat Ducato" wraz z wyważarką do kół samochodowych i kilkunastoma kompletami opon samochodowych. Wówczas pokrzywdzony utracił mienie o wartości ponad 28 tysięcy złotych. Ponad miesiąc później policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie o kradzieży samochodu w Pile. Tym razem łupem złodzieja padł samochód marki "Audi A3" o wartości ponad 24 tysięcy złotych.

Sprawą tych kradzieży zajęli się stróże prawa z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową. Uwieńczeniem czynności podjętych przez policjantów stało się ustalenie, zatrzymanie i przedstawienie zarzutów sprawcy tych dwóch kradzieży. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Piły. Funkcjonariusze ustalili ponadto, że mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci zajęli mienie mężczyzny na poczet zapewnienia naprawienia wyrządzonej szkody osobom pokrzywdzonym. Za przestępstwa, które popełnił, grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja