Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzieże aut trafili do aresztu

Data publikacji 06.08.2015

Dwaj młodzi nowosolanie trafili do aresztu. 25-latek oraz jego 23-latni kompan usłyszeli zarzuty kradzieży trzech samochodów marki "Fiat Cinquecento". Zatrzymani nowosolanie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Nowosolscy policjanci w ciągu dwóch dni (1 i 2 sierpnia) otrzymali informację o kradzieży trzech samochodów marki "Fiat Cinquecento". Kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Policjanci na bieżąco analizowali zbierane w prowadzonym postępowaniu materiały i sprawdzali wszystkie informacje, a dodatkowo rozpoznanie w środowisku przestępczym pozwoliło na wytypowanie konkretnych osób odpowiedzialnych za kradzież pojazdu.

Sprawnie podjęte działania doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania dwóch młodych mężczyzn. 25-latek został zatrzymany w samochodzie, który pochodził z kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że nowosolanin nie działał sam. Wspólnie z 23-letnim wspólnikiem w ciągu dwóch dni dokonali kradzieży 3 samochodów. W zainteresowaniu mężczyzn była konkretna marka i model. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem do pojazdów. Wiadomo, że zatrzymani byli już karani.

W środę (5 sierpnia) mężczyźni stanęli przed obliczem sądu. Na posiedzeniu Sąd Rejonowy w Nowej Soli zdecydował, że podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów. Skradzione samochody zostały odzyskane i trafiły do rąk właścicieli. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja