Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili cztery dziuple i odzyskali dwa poszukiwane samochody

Data publikacji 10.08.2015

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość samochodową rozbili grupę zajmującą się kradzieżami pojazdów, zlikwidowali cztery dziuple samochodowe i odzyskali skradzione suzuki grand vitara oraz mitshubishi lancer. W wyniku działań funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. 43-letni Artur R. uciekając atakował próbujących go zatrzymać policjantów, za co dodatkowo odpowie. Decyzją sądu 41-letni Adam G., 37-letni Marek F. i 44-letni Robert K. zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji pracowali nad sprawą od kilku tygodni. Z ich ustaleń wynikało, że czterech mężczyzn może być zamieszanych w kradzieże samochodów. Funkcjonariusze objęli ich obserwacją, a następnie przygotowali zasadzkę.

Do zatrzymania doszło, gdy trzej mężczyźni przyjechali seatem do jednego z garażu na Targówku. Artur R. wysiadł z auta. Wówczas do akcji wkroczyli policjanci. Ten, chcąc uniknąć zatrzymania, zaatakował policjantów i zaczął uciekać. Po chwili był już w policyjnych rękach. Adam G. widząc policjantów ruszył samochodem, uszkadzając radiowóz próbował odjechać wraz z Markiem F. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel. Czwarty z mężczyzn, Robert K. wpadł w swoim mieszkaniu. Zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani i przedstawiono im zarzuty kradzieży samochodów. Dodatkowo Artur R. usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, a Adam G. narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podczas działań, policjanci zlikwidowali w Warszawie cztery dziuple samochodowe, w których ukryte były dwa poszukiwane samochody oraz zabezpieczyli narzędzia służące do kradzieży z włamaniem do pojazdów. Suzuki grand vitara został skradziony w nocy z 6 na 7 sierpnia 2015 roku z Targówka. Mitshubishi lancer ukradziono dwa dni wcześniej z terenu Wilanowa.

Zatrzymani mężczyźni są bardzo dobrze znani stołecznym policjantom, ponieważ wcześniej byli zatrzymywani do innych spraw dotyczących kradzieży z włamaniem do pojazdów. Dodatkowo Artur R. ma do odbycia karę pozbawienia wolności, także za kradzież samochodu.

KSP / ic

  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Zabezpieczone rzeczy
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczony samochód
  • Policjant prowadzący zatrzymanego
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone rzeczy

Film Policjanci rozbili cztery dziuple i odzyskali dwa poszukiwane samochody

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci rozbili cztery dziuple i odzyskali dwa poszukiwane samochody (format flv - rozmiar 14.89 MB)

Powrót na górę strony