Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany gwałciciel z „Malty”

Data publikacji 13.08.2015

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali podejrzanego o zgwałcenie młodej kobiety. Do zdarzenia doszło 3 sierpnia br. w okolicach jeziora Malta w Poznaniu. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto 12 sierpnia br. zatrzymali podejrzanego o zgwałcenie młodej kobiety. Zatrzymany mężczyzna to 25-latek z Koszalina, wcześniej nie notowany w rejestrach policyjnych. Od pewnego czasu mieszkał w Poznaniu i pracował w sklepie jako ochroniarz.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia br. nad ranem. Młoda kobieta przyszła do zajezdni autobusowej przy ul. Mogileńskiej i wezwała pomoc. Policjantom powiedziała, że wracając po północy do domu przysiadł się do niej w autobusie mężczyzna. Zaproponował, że ją odprowadzi do domu żeby sama nie chodziła po mieście w nocy. W okolicy ogrodu zoologicznego i jeziora Malta poznany mężczyzna dopuścił się zgwałcenia.

Policjanci z komisariatu, którzy zajęli się tą sprawą, przeanalizowali zeznania zgwałconej kobiety. Zebrali także informacje, które pozwoliły wytypować i zatrzymać podejrzanego. Jeszcze dzisiaj zostanie przygotowany wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego Marka S.

Za zgwałcenie grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dm)

Powrót na górę strony