Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tysiące nielegalnych papierosów nie wejdą na rynek

Data publikacji 14.08.2015

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w pilskiej komendzie zabezpieczyli blisko 80 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar 44-letni mieszkaniec Szczecina przewoził w swoim samochodzie. Został zatrzymany do kontroli na drodze krajowej nr 10 w Pile. Wprowadzenie tych wyrobów tytoniowych do obrotu uszczupliłoby Skarb Państwa na kwotę ok. 64 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że 12 sierpnia br. przez drogę krajową nr 10 w Pile będzie przejeżdżał samochód z nielegalnym towarem. Ok. godziny 20.40 mundurowi ci współpracują z kolegami z Wydziału Prewencji pilskiej komendy zatrzymali podejrzany samochód. Po dokładnym przeliczeniu i zważeniu okazało się, że jest w nim 20 kartonów z blisko 80 tysiącami sztuk papierosów bez znaków akcyzy oraz pudełka przygotowane do pakowania papierosów.

Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Szczecina, który przewoził papierosy bez akcyzy. Śledczy ogłosili mu zarzut za popełnione przestępstwo karnoskarbowe. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego przez funkcjonariuszy towaru naraziłoby Skarb Państwa na stratę co najmniej 64 tysięcy złotych.

Podejrzanemu za popełnienie tego przestępstwa grozi kara finansowa oraz do 3 lat więzienia.

(KWP Poznań / dpb)

Film Tysiące nielegalnych papierosów zabezpieczone przez policjantów

Opis filmu: nielegalne papierosy, towar bez akcycy

Pobierz plik Tysiące nielegalnych papierosów zabezpieczone przez policjantów (format mp4 - rozmiar 4.57 MB)

Powrót na górę strony