Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i wolontariusze PZU razem dla bezpieczeństwa pieszych

Data publikacji 14.08.2015

W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” na drogi wyruszą policyjne patrole z wolontariuszami PZU, którzy będą dzielić się… miłością! Wolontariusze będą rozdawać niebieskie, zapachowe serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

Zadaniem wolontariuszy będzie zachęcenie kierowców do bezpiecznej jazdy i zwracania szczególnej uwagi na pieszych. Kierowcom będą w tym pomagać niebieskie serduszka Fundacji PZU. Umieszczone na nich hasła przypominają o pieszych i ich bezpieczeństwie. Dodatkowo, aby skutecznie wpłynąć na zmianę negatywnych zachowań, wolontariusze przypomną kierowcom, że ich bliscy również mogą być pieszymi, dlatego warto zachować ostrożność w trosce o ich bezpieczeństwo.

– W tegorocznej odsłonie kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” koncentrujemy się na bezpieczeństwie pieszych. Współpraca z policją umożliwia bezpośrednie dotarcie do kierowców, którzy są kluczową grupą odbiorców naszej kampanii. Cieszymy się, że nasi pracownicy tak licznie angażują się w działania służące poprawie bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że dzięki bezpośredniemu kontaktowi wolontariuszy PZU z zatrzymywanymi kierowcami jeszcze silniej i skuteczniej dotrzemy do nich z naszym przekazem – mówi Agnieszka Kazimierska, koordynator ds. wolontariatu pracowniczego w Grupie PZU.

Specjalne patrole będzie można spotkać na polskich drogach w najbliższy weekend. Akcja swoim zasięgiem obejmie cały kraj, m.in. Warszawę, Katowice, Kraków, Kętrzyn, Lublin, Olsztyn, Poznań, Sosnowiec, Szczecin, Gdańsk, Piłę, Bydgoszcz, Białystok. Wolontariusze przekażą niebieskie serduszka wszystkim zatrzymanym w ramach akcji kierowcom.

Celem tegorocznej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” jest zwrócenie uwagi, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Wzajemne zrozumienie i przestrzeganie zasad, może znacząco wpłynąć na jego poprawę.

ic

Powrót na górę strony