Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 18.08.2015

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu uratowali życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. 36-latek, któremu policjanci przywrócili funkcje życiowe trafił do szpitala.

17 sierpnia po godzinie 9 rano, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu odebrał telefon z pogotowia ratunkowego. Dyspozytorka pogotowia poinformowała, że zadzwonił do nich mężczyzna, którego kolega postanowił popełnić samobójstwo. Sytuacja była dynamiczna, dyspozytorka pogotowia poprosiła o wsparcie, na miejsce zdarzenia dyżurny natychmiast skierował policyjny patrol. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w ciągu kilku minut dotarli na ul. Dworcową. Tam czekał na nich mężczyzna zgłaszający całe zdarzenie. Mężczyzna ten wskazał miejsce, w którym widział kolegę. Policjanci szybko dotarli nad rzekę, gdzie zauważyli mężczyznę wiszącego na kablu przywiązanym do gałęzi drzewa. Mężczyzna nie dawał oznak życia. Funkcjonariusze powiadomili pogotowie ratunkowe i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Po kilkunastu sekundach od  rozpoczęcia reanimacji mężczyzna się poruszył i zaczął samodzielnie oddychać, następnie doszedł do siebie i nie chciał czekać na przyjazd karetki. Policjanci kontrolowali jego stan do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, które zabrało 36-latka do szpitala. Policjanci ustalają teraz przyczyny próby targnięcia się na życie mieszkańca Żagania.

Policjanci służby patrolowo-interwencyjnej na co dzień interweniują w sytuacjach związanych z zagrożeniem życia i zdrowia ludzi. W 2014 roku na terenie powiatu żagańskiego policjanci przeprowadzili ponad 14 tysięcy interwencji. W tym roku, w czasie wakacji, policjanci przeprowadzają na dobę ponad 60 interwencji. Każde zgłoszenie, każda interwencja (w miejscach publicznych lub interwencja domowa) może wiązać się z bezpośrednim zagrożeniem życia.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ic

Powrót na górę strony