Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kupił smartfony i tablety za ponad 70 tysięcy złotych na podrobione dokumenty

Data publikacji 21.08.2015

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który kupił smartfony i tablety za ponad 70 tysięcy złotych na podrobione dokumenty. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty oszustwa i podrobienia dokumentów.

Mężczyzna pozyskiwał podstępem dane osobowe różnych osób, często byli to jego znajomi. Mając fotokopie dowodów osobistych, zamawiał u jednego z operatorów wysokiej klasy sprzęt  - smartfony i tablety, po preferencyjnej cenie. Odbierając zamówione przedmioty podrabiał podpisy osób, na których dane zawierane były umowy dot. świadczenia usług telekomunikacyjnych. Zdobyte w ten sposób urządzenia sprzedawane były w komisie.

Policjanci ustalili sześć osób pokrzywdzonych, na których dane zamawiane były przesyłki. Łączna suma strat to 72 tysiące złotych Mężczyzna, który wykradał dane i oszukiwał w ten sposób operatora sieci komórkowej to 33-letni mieszkaniec Krakowa. Został zatrzymany. Przedstawiono mu już zarzuty oszustwa i podrobienia dokumentów. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Krowodrza.

(KWP w Krakowie / ic)

 

Powrót na górę strony