I MTB Maraton za nami

Data publikacji 21.08.2015

Pod honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Piotra Leciejewskiego w Przybyszewie został rozegrany I MTB Maraton Policyjnego Stowarzyszenia Pozytywnie Zakręceni. Na starcie maratonu stanęło 288 osób. Pozytywnie Zakręconych reprezentowało 9 policjantów z leszczyńskiej komendy.

16 sierpnia br. odbył się maraton MTB, który został po raz pierwszy zorganizowany przez działające przy leszczyńskiej komendzie Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni. Impreza została zorganizowana w miejscowości Przybyszewo, w gminie Święciechowa.

Trasa maratonu na dystansie MEGA liczyła 64 km,a na dystansie MINI 38 km. Dystans JUNIOR został rozegrany na 14 km a MŁODZIK na 7 km. Po starcie wszystkich kategorii policjantki i policjanci przygotowali atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy. Był wyścig, gry i kolorowanki. W zabawie wzięło udział 50 dzieci. Pierwszy na mecie maratonu zameldował się z dystansu MINI przedstawiciel MW Invest Group Przemysław Rozwalka z czasem 01:29:12. Najlepszy na dystansie MEGA był Adam Adamkiewicz z „64-sto” z czasem 02:30:53. Na mecie na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

Prezes Stowarzyszenia Jerzy Ratajczak w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Piotra Leciejewskiego wszystkim zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wręczył puchary. Organizatorzy gratulują zwycięzcom, dziękują wszystkim uczestnikom za piękną, sportową rywalizację i wyrażąją nadzieję na spotkanie na trasie wyścigu w przyszłym roku.