Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna produkcja tytoniu na wielką skalę zlikwidowana

Data publikacji 24.08.2015

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali trzy osoby mające związek z produkcją i przechowywaniem ponad 1,5 tony liści oraz krajanki tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy. To mieszkańcy Leszna i powiatu leszczyńskiego w wieku od 19 do 46 lat. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy oszacowano na blisko milion złotych. Mężczyznom grozi wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, iż na terenie gminy Święciechowa, w opuszczonych pomieszczeniach gospodarczych jest produkowany i przechowywany nielegalny tytoń. Ustalenia funkcjonariuszy poprzedzone były długotrwałą pracą operacyjną. 

18 sierpnia br. mundurowi weszli do magazynów. Znaleźli tam 800 kg liści tytoniu, ponad 800 kg wyrobów tytoniowych tzw. krajanki oraz pełną linię technologiczną służącą do jej wyrabiania.

Na miejscu przestępstwa funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby. To mieszkańcy Leszna i powiatu leszczyńskiego w wieku od 19 do 46 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli 37 tysięcy sztuk woreczków foliowych do pakowania krajanki jednej ze znanych marek tytoniowych.

Zatrzymanym postawiono zarzut przechowywania tytoniu pochodzącego z czynów zabronionych bez wymaganych znaków akcyzy. Podejrzani swoją przestępczą działalnością uszczuplili majątek Skarbu Państwa na kwotę blisko miliona złotych.

20 sierpnia br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie na wniosek Policji zastosowała wobec wszystkich podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe. Grozi im teraz wysoka grzywna oraz nawet 3 lata więzienia. 

KWP Poznań / mg

  • Zabezpieczona krajanka
  • Policjant pokazuje sprasowane liście tytoniu
  • Policjant pokazuje sprasowane liście tytoniu
  • Maszyny do produkcji krajanki tytoniowej
  • Zabezpieczona krajanka
  • Maszyny do produkcji krajanki tytoniowej

Film Nielegalna produkcja tytoniu na wielką skalę zlikwidowana

Pobierz plik Nielegalna produkcja tytoniu na wielką skalę zlikwidowana (format mp4 - rozmiar 8.09 MB)

Powrót na górę strony