Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł podejrzany o kradzież samochodu

Data publikacji 24.08.2015

Dzięki czujności oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód z terenu gminy Barczewo, a następnie w sąsiedniej gminie zatankował auto nie płacąc za paliwo. Policjant, przeglądając w nocy monitoring, zauważył na jednym ze skrzyżowań w Olsztynie skradzione kilka godzin wcześniej auto i natychmiast wysłał na miejsce patrol.

W miniony piątek około godziny 14.00 na terenie gminy Barczewo doszło do kradzieży dostawczego samochodu marki Renault. Sprawca, wykorzystując chwilową nieobecność właściciela i pozostawione przez niego w stacyjce kluczyki, odjechał autem spod jednego ze sklepów. Kilka godzin później, około godziny 19.00 do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zadzwonił pracownik stacji paliw, który poinformował o kradzieży paliwa. Kierowca renault miał zatankować auto za 170 złotych i odjechać bez uregulowania płatności. Świadek, dokładnie opisał wygląd sprawcy i podał policjantom numery rejestracyjne pojazdu. Po sprawdzeniu policyjnej bazy okazało się, że jest to samochód, który został kilka godzin wcześniej skradziony z terenu sąsiedniej gminy.

Oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który przejął nocną służbę, podczas przeglądania miejskiego monitoringu, około godziny 2.30 zauważył, że samochód który figurował w systemie jako utracony, przemieszczał się ulicami miasta. Policjant natychmiast wysłał na skrzyżowanie ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego radiowóz. Funkcjonariusze wykorzystując moment zatrzymania się renaulta na światłach, zajechali mu drogę uniemożliwiając ucieczkę. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn.

Zarzuty usłyszał 20-letni kierowca. Mieszkaniec gminy Barczewo przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Młody mężczyzna odpowie także za kradzież paliwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

(KWP w Olsztynie / mw)

Film Wpadł podejrzany o kradzież samochodu

Pobierz plik Wpadł podejrzany o kradzież samochodu (format mp4 - rozmiar 1.27 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja