Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

32-letni ojczym zatrzymany w związku z pobiciem niemowlaka

Data publikacji 25.08.2015

Policjanci z Siemiatycz, zatrzymali 32-letniego mężczyznę, ojczyma miesięcznego dziecka w związku ze sprawą pobicia chłopca. Niemowlę z połamanymi żebrami, obojczykiem i urazem głowy w stanie ciężkim trafiło do szpitala w Warszawie. Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała dziecka. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę około 19.30 na oddział dziecięcy siemiatyckiego szpitala zgłosiła się z niemowlakiem 30-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że jej miesięczny synek ma problemy z oddychaniem i jest siny. Już po wstępnych badaniach okazało się, że dziecko ma połamane żebra, obojczyk oraz liczne urazy głowy. Z uwagi na ciężki stan chłopca został on natychmiast przetransportowany do szpitala w Warszawie. W niedzielę, gdy tylko o tym fakcie dowiedzieli się policjanci z Siemiatycz, w związku z podejrzeniem pobicia niemowlaka, natychmiast zatrzymali jego 32-letniego ojczyma.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała dziecka, a prokurator poparł policyjny wniosek o zastosowanie wobec 32-latka tymczasowego aresztowania. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony