Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nieuczciwego konwojenta

Data publikacji 27.08.2015

Policjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 26-letniego konwojenta, który przywłaszczył ponad 180 tys. euro oraz 6 tys. funtów. Mężczyzna na początku sierpnia zniknął wraz z gotówką. Mieszkaniec Czeladzi za kilka tysięcy euro poleciał na wakacje do Hiszpanii, a resztę zakopał w ogródku.

Do zdarzenia doszło 5 sierpnia br. w Katowicach. Konwojenci po odebraniu pieniędzy z centrali rozwozili je do placówek bankowych. Nie cała gotówka jednak do nich trafiła. Okazało się, że jeden z konwojentów wcześniej przygotował koperty z pociętym papierem w formacie banknotów i wykorzystując chwilę nieuwagi swoich kolegów zamienił przesyłki. Bankowcy dopiero następnego dnia stwierdzili, że w dostarczonych przez konwojentów kopertach jest pocięty papier.

Policjanci szybko ustalili, kto jest za to odpowiedzialny. 26-letnik pracownik firmy "zniknął". Mieszkaniec Czeladzi nie wrócił już do domu i pracy. Funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania.

Wczoraj kryminalni namierzyli go przed sklepem spożywczym w Czeladzi. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna 6 tysięcy euro wydał na wakacje w Hiszpanii, a resztę zakopał w ogródku. Za przywłaszczenie tak dużej sumy pieniędzy grozi mu dziesięcioletni pobyt w więzieniu. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Skradzione pieniądze

Pobierz plik Skradzione pieniądze (format mp4 - rozmiar 20.71 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja