Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił 22-latka – w kilkanaście godzin policjanci namierzyli sprawcę i udaremnili jego ucieczkę za granicę

Data publikacji 27.08.2015

Policjanci wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Giżycka na terenie Warszawy zatrzymali mieszkańca Ostrołęki, który w jednym z giżyckich lokali zadał śmiertelne uderzenie stalowym barowym stołkiem w tył głowy 22-latka. Po ustaleniu, że 31-latek uciekł z rodzinnego miasta, policjantom wystarczyło zaledwie kilkanaście godzin, aby zdemaskować jego kryjówkę w blisko 2-milionowym mieście. Szybka realizacja udaremniła ucieczkę już spakowanego i czekającego na transport do Wielkiej Brytanii Artura S. Dzisiaj usłyszał zarzut zabójstwa.

15 sierpnia br. przed godziną 4.00 nad ranem w jednym z giżyckich lokali doszło do utarczki słownej, a chwilę później do szarpaniny pomiędzy dwoma mężczyznami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-latek – kolega jednego z nich, chciał zainterweniować i podbiegł do mężczyzn. Tak samo zachował się Artur S. – kolega drugiego z uczestników sprzeczki. Chwycił stalowy barowy stołek i uderzył nim w tył głowy 22-latka. Pokrzywdzony nieprzytomny padł na ziemię. Uczestnicy zajścia widząc tą sytuację, natychmiast uciekli, pomimo, że patrol Policji był już na miejscu po zaledwie kilku sekundach. 22-latek z rozległymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Niestety nie odzyskawszy przytomności, po dwóch dniach, zmarł.

Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, przedmiot, który posłużył sprawcy do zadania śmiertelnego ciosu. Z pomocą pospieszyli właściciele lokali, którzy dostarczyli nagrania z kamer monitoringu.

Ze względu na charakter i wagę sprawy do ustalenia sprawcy bądź sprawców włączyli się także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Już na wstępnie wykonywanych czynności wykluczyli, aby sprawcą był ktoś z Giżycka. Trop początkowo prowadził do Ostrołęki. Spośród mieszkańców tego miasta policjanci wytypowali podejrzanego. Wykonując szereg czynności operacyjnych, bardzo szybko ustalili, że 31-letni mężczyzna uciekł z miasta i ukrył się na terenie Warszawy. Kryminalni podejrzewali, że Artur S. będzie chciał uciec zagranicę. Od tego momentu rozpoczęła się walka z czasem. Policjanci musieli działać błyskawicznie. Zaledwie kilkanaście godzin wystarczyło im, aby w blisko 2-milionowym mieście zdemaskować kryjówkę podejrzanego.

Wczoraj skoro świt funkcjonariusze KWP w Olsztynie wspólnie z policjantami z Giżycka wkroczyli do jednego z wynajmowanych mieszkań na Bielanach. Tam zastali totalnie zaskoczonego 31-latka. Mężczyzna nie mógł uwierzyć, że został zlokalizowany, bo jak przyznał robił wszystko, aby utrudnić pracę policjantom i nie dać się złapać. Był przekonany, że skutecznie uniknie odpowiedzialności, dlatego był już spakowany i czekał na transport do Wielkiej Brytanii.

Artur S. zamiast jednak wyjechać zagranicę, trafił do policyjnego aresztu. W rozmowie z policjantami nie kwestionował swojej winy. Czynności w tej sprawie trwają. Po przesłuchaniu 31-latka, który w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, zapadną decyzje dotyczące zarzutów.

Dzisiaj w prokuraturze Artur S. usłyszał zarzut zabójstwa. Wkrótce zapadnie decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu.

(KWP Olsztyn / mb)

  • zatrzymany
  • zatrzymany
  • prowadzenie zatrzymanego

Film Zabił 22-latka – w kilkanaście godzin policjanci namierzyli sprawcę w blisko 2-milionowym mieście i udaremnili jego ucieczkę do Wielkiej Brytanii

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabił 22-latka – w kilkanaście godzin policjanci namierzyli sprawcę w blisko 2-milionowym mieście i udaremnili jego ucieczkę do Wielkiej Brytanii (format flv - rozmiar 4.14 MB)

Powrót na górę strony