Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochód dostawczy i zatrzymali podejrzanego o kradzież

Data publikacji 28.08.2015

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej, polsko–niemieckiej policyjnej grupy NYSA odzyskali samochód dostawczy. Pojazd o wartości ponad 80 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec. Ponadto odzyskano znajdujące się w pojeździe elektronarzędzia. Funkcjonariusze zatrzymali także podejrzanego w tej sprawie mężczyznę, przy którym ujawniono dodatkowo narkotyki.

Funkcjonariusze z dolnośląsko–saksońskiej grupy policjantów NYSA prowadzili działania wymierzone w zwalczanie przestępczości samochodowej. Ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu zgorzeleckiego mogą znajdować się samochody pochodzące z kradzieży. Na terenie wytypowanej posesji policjanci znaleźli samochód dostawczy. Podczas sprawdzania w bazach informacyjnych okazało się, że został on skradziony dzień wcześniej z terenu Niemiec. Ponadto w pojeździe funkcjonariusze znaleźli skradzione elektronarzędzia oraz sprzęt budowlany.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie kradzieży, którym okazał się 48–letni mieszkaniec Zgorzelca. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim kilka porcji metamfetaminy.

Samochód o wartości ponad 80 tysięcy złotych został zabezpieczony.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja