Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda zabezpieczona przez policjantów

Data publikacji 02.09.2015

Ponad 5,2 tysiąca paczek papierosów i 119 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Jarocina. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie jedną osobę. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na kwotę ponad 170 tysięcy złotych.

Zatrzymanie podejrzewanego o nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy miało miejsce 1 września br. Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy może posiadać tego typu wyroby.

Jeszcze tego samego dnia stróże prawa z jarocińskiej komendy zajmujący się przestępczością gospodarczą, przeszukali pomieszczenia znajdujące się na posesji należącej do podejrzewanego mężczyzny. Tam znaleźli pochodzące z nielegalnego źródła wyroby tytoniowe. Stróże prawa łącznie zabezpieczyli 5245 paczek papierosów oraz 119 kilogramów tytoniu.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze z Urzędu Kontroli Celnej ustalili, że gdyby ujawniony przez policjantów towar trafiłby do obrotu, straty Skarbu Państwa z tytułu nie odprowadzonego podatku akcyzowego wyniosłyby ponad 174 tysiące złotych.

Zatrzymany w tej sprawie został 38-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu wysoka kara grzywny.

(KWP w Poznaniu / mk)

  • Policjant przegląda zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Worki z nielegalnym tytoniem
  • Policjant z zabezpieczonym tytoniem i papierosami

Film Kontrabanda zabezpieczona przez policjantów

Opis filmu: nielegalne papierosy, nielegalny tytoń

Pobierz plik Kontrabanda zabezpieczona przez policjantów (format mp4 - rozmiar 2.42 MB)

Powrót na górę strony