Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione auto odzyskane dwie godziny po kradzieży

Data publikacji 03.09.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Toyota Rav4. Samochód wrócił do rąk prawowitego właściciela. 30-latkowi za kradzież grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu nieustannie zajmują się zwalczaniem przestępczości związanej z kradzieżami pojazdów. W tym zakresie po raz kolejny swoją skuteczność potwierdzili funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy w krótkim czasie od zgłoszenia ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży Toyoty Rav4.

31 sierpnia br. w nocy dyżurny KMP w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Toyota. Kradzież miała miejsce na terenie jednej z prywatnych posesji. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 60 tysięcy złotych.

Po otrzymaniu informacji, kaliscy funkcjonariusze operacyjni od razu rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu. Zaledwie dwie godziny później stróże prawa odnaleźli go na jednym spod kaliskich pól. Policjanci zatrzymali także 30-latka, w chwili gdy ten wracał do swojego miejsca zamieszkania. Podejrzany był zaskoczony całą sytuacją i nie stawiał oporu. Skradzione auto policjanci oddali prawowitemu właścicielowi.

Śledczy postawili 30-latkowi zarzut kradzieży samochodu. Sprawę skierowali do prokuratora aby zastosował środki zapobiegawcze wobec podejrzanego.

Sprawcy grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Poznaniu / dpb)

  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną
  • Znalezione przez policjantów na polu auto
  • Odzyskane przez policjantów auto toyota rav4

Film Skradzione auto odzyskane dwie godziny po kradzieży

Opis filmu: odzyskane samochody, kradzieże samochodów, zatrzymania

Pobierz plik Skradzione auto odzyskane dwie godziny po kradzieży (format mp4 - rozmiar 8.37 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja