Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rudzcy policjanci zlikwidowali paserskie dziuple

Data publikacji 07.09.2015

Rudzcy policjanci namierzyli i zlikwidowali dwie dziuple, w których znajdowały się samochody oraz podzespoły aut skradzionych na terenie Rudy Śląskiej i miast ościennych. Do sprawy zatrzymano 3 osoby. Wartość zabezpieczonych podzespołów przekracza 200 tys. złotych.

Do realizacji działań, których wynikiem było ujawnienie dziupli samochodowej, doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy, wraz z kolegami zajmującymi się przestępczością samochodową w komendzie wojewódzkiej, zlikwidowali dwie dziuple. W Zawierciu i Dąbrowie Górniczej, na terenie magazynów z częściami do używanych samochodów, kryminalni znaleźli podzespoły aut skradzionych wcześniej z terenu Rudy Śląskiej i miast ościennych. Policjanci zabezpieczyli kradzione samochody i podzespoły o łącznej wartości ponad 200 tys. złotych.

W związku z tą sprawą zatrzymano trzech mężczyzn. Odnalezione pojazdy oraz podzespoły zabezpieczono do dalszych badań identyfikacyjnych, które przeprowadzą biegli. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy ze swej paserskiej profesji uczynili sobie stałe źródło dochodu. Podejrzanym, grozi nawet do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Policjant i zabezpieczone części samochodowe
  • Zabezpieczone części samochodowe
  • Policjant i zabezpieczone części samochodowe

Film Policjant i zabezpieczone części samochodowe

Pobierz plik Policjant i zabezpieczone części samochodowe (format mp4 - rozmiar 8.73 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja