Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy w drzwiach, podsufitce i kole zapasowym

Data publikacji 07.09.2015

Półtora tysiąca paczek papierosów bez akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci podczas kontroli mercedesa vito. Nielegalny towar 40–letni obywatel Ukrainy ukrył pod osłoną klapy i ścianek bagażnika, w drzwiach, ponad podsufitką i w kole zapasowym. Gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 25 tysięcy złotych. Oprócz wysokiej grzywny mężczyzna musi się liczyć z przepadkiem nielegalnych papierosów.

Wczoraj przed południem policjanci z Krasnegostawu podjęli kontrolę wobec kierującego mercedesem vito, który jechał obwodnicą miasta. Podróżował wraz z żoną i trójką dzieci. W trakcie kontroli uwagę mundurowych zwróciła niedokładnie dokręcona osłona klapy bagażnika. Po jej odgięciu okazało się, że ukryte są pod nią papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany, a samochód bardzo dokładnie przeszukany. Okazało się, że w mercedesie ukryto znacznie więcej nielegalnych papierosów. Znajdowały sie one m.in. w drzwiach, ponad podsufitką, pod osłonami ścianek bagażnika a także w kole zapasowym. Łącznie w samochodzie 40-latka policjanci odnaleźli ponad półtora tysiąca paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 25 tysięce złotych.

Policjanci zabezpieczyli samochód wraz z kontrabandą. 40-latek przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Oprócz wysokiej grzywny musi się liczyć z przepadkiem nielegalnych papierosów.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Zabezpieczone nielegalne papierosy w drzwiach, podsufitce i kole zapasowym auta


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczone nielegalne papierosy w drzwiach, podsufitce i kole zapasowym auta (format flv - rozmiar 8.4 MB)

Powrót na górę strony