Drużyna KWP Radom druga w półmaratonie PHILIPSA

Data publikacji 07.09.2015

Drużyna KWP zs. w Radomiu zajęła drugie miejsce w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Policji w Półmaratonie rozgrywanym w ramach 25. Międzynarodowego Półmaratonu Philips’a. Zawody zostały objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. Tegoroczna odbyła się w niedzielę w Pile.

W biegu udział wzięło ponad 3000 sportowców. Jak co roku na starcie stanęły również służby mundurowe takie jak: Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Straż Graniczna. W tym roku drużynę biegaczy reprezentowała także KWP zs. w Radomiu - asp. Rafał Chodorowski i sierż. szab. Przemysław Lenarcik z KMP w Płocku, mł. asp. Artur Piotrowski z KPP w Żurominie oraz sierż. sztab. Karina Kubara-Grabska z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu.

W ramach tegorocznej imprezy, organizowanej przez Stowarzyszenie Biegów Ulicznych w Pile, zostały rozegrane m.in. Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Półmaratonie, Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie oraz Otwarty Międzynarodowy Puchar Policji w Półmaratonie, w którym stanęło prawie 200 gotowych do wspólnej rywalizacji biegaczy policyjnych.

Jak się okazało najlepszą policyjną drużyną była reprezentacja Łotwy. Wśród policjantów zawodnicy z KWP w Radomiu uplasowali się na drugim miejscu. Zostały również pobite trzy rekordy życiowe.

Od lat impreza, w której wzięli udział policjanci cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich lubiących sportową rywalizację.