Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 126 km/h, stracił prawo jazdy

Data publikacji 08.09.2015

Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Przypominamy, że poruszanie się pojazdami z nadmierną prędkości jest przyczyną większości wypadków drogowych.

Kierowca jadący zbyt szybko stwarza zagrożenie zdrowia i życia nie tylko dla siebie, ale również dla innych osób korzystających z dróg. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów, a także przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 51km/h,  skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Pomimo wyraźnej poprawy „kultury” jazdy przez kierujących w dalszym ciągu notujemy dużą liczbę kierowców, którzy obowiązujące przepisy mają za nic. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni sandomierscy Policjanci zatrzymali 14 praw jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Niewątpliwie nieprzemyślanym i nagannym zachowaniem wykazał się 26-letni kierujący motocyklem, który w miejscowości Łoniów na drodze K-9 został zatrzymany do kontroli przez patrol sandomierskiej drogówki, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość o 126 km/h. Ku przestrodze należy wspomnieć, że w miejscu w którym 26-latek dopuścił się przekroczenia prędkości, kilkanaście dni temu doszło do tragicznego w skutkach wypadku innego motocyklisty. Efektem nieodpowiedzialnego zachowania jest zatrzymane prawo jazdy oraz wysoka grzywna.

KWP w Kielcach / ic

Film Przekroczył prędkość o 126 km/h, stracił prawo jazdy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przekroczył prędkość o 126 km/h, stracił prawo jazdy (format flv - rozmiar 1.55 MB)

Powrót na górę strony