Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za usiłowanie podpaleń lasów

Data publikacji 09.09.2015

Policjanci z Dobrzenia Wielkiego zatrzymali 15 i 20-latka. Mieszkańcy gminy Murów podejrzani są łącznie o 8 usiłowań podpaleń lasu. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za takie czyny dorosłej osobie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa nieletniego trafi do sądu rodzinnego.

Od lipca br. policjanci z Dobrzenia Wielkiego otrzymywali sygnały o pożarach lasów na terenie gminy. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, przyczyną pożarów mogły być podpalenia. Na szczęście nie doszło do poważnych strat ze względu na szybką reakcję służb.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą zabezpieczali ślady, przeprowadzali oględziny i przesłuchiwali świadków. Działania prowadzone przez kryminalnych pozwoliły na ustalenie przyczyn pożaru oraz na wytypowanie i zatrzymanie podejrzewanych o usiłowanie podpaleń. Zatrzymani to 15 i 20-latek z gminy Murów. Obaj usłyszeli łącznie 8 zarzutów usiłowania podpaleń lasów.

Nieletni powiedział policjantom, że podpalał, bo lubi słuchać sygnału syren samochodów policyjnych i strażackich. Teraz 20-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

KWP w Opolu / ic

Powrót na górę strony