Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępczy duet nakryty w łóżku

Data publikacji 09.09.2015

Plądrował ogródki działkowe, włamywał się do samochodów, a jeden z nich ukradł. Wpadł z dziewczyną, z którą spędzał noc w jednej z właśnie ograbionych altan. W chwili zatrzymania policjanci znaleźli przy kobiecie narkotyki i cudze dokumenty.

Para przestępców wpadła, kiedy to do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do jednej z altan na ogródkach działkowych przy ulicy Powstańców w Żorach. Interweniujący policjanci zastali w łóżku w jednej z altan młodą kobietę i mężczyznę. Para najprawdopodobniej przebywała tam od kilku dni. Podczas przeszukania u 21-latki mundurowi znaleźli narkotyki oraz dokumenty należące do innej osoby. 

Kryminalni zajmujący się sprawą podejrzewają, że para ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Mężczyźnie zarzucono łącznie kilkanaście przestępstw, a wśród nich włamania do altan, samochodów oraz kradzież fiata seicento. 21-latka usłyszała natomiast zarzuty za włamania do altan i samochodu, posiadanie narkotyków oraz przywłaszczenie dowodu osobistego. Oboje objęci zostali policyjnym dozorem.

Para wkrótce stanie przed sądem, gdzie odpowie za swą przestępczą działalność. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja