Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieoceniona postawa pracowników banku

Data publikacji 09.09.2015

Tylko dzięki zdecydowanej postawie pracowników jednego z banków, którzy zawiadomili Policję, starsza kobieta nie przelała oszustom oszczędności swojego życia. Podszywając się pod wnuczka przestępca nakłonił kobietę do przekazania 35 tysięcy złotych na zakup samochodu. Na szczęście personel banku powiadomił Policję i ostrzegł kobietę, że może paść ofiarą oszustwa.

W poniedziałek ( 07.09.br.) rano do 79-letniej mieszkanki Łap zadzwonił telefon. Mężczyzna po drugiej stronie słuchawki oznajmił, że jest jej wnuczkiem. Powiedział, że jest w Niemczech i potrzebuje 12 tys. zł na samochód. Prosił, żeby kobieta nikomu o tym nie mówiła. Mężczyzna długo nie musiał przekonywać starszej pani, która przekazem chciała przelać pieniądze na podane przez oszusta dane. Na szczęście błędnie je wpisała i nie mogąc dokonać transakcji zrezygnowała z niej. Jednak następnego dnia o poranku odebrała kolejny telefon. Tym razem rozmówca przedstawił się jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Potwierdził, że dzień wcześniej dzwonił do niej jej wnuk i że faktycznie potrzebuje pieniędzy na samochód. Tym razem poprosił o przelanie 35 tysięcy złotych. Po zakończonej rozmowie kobieta poszła do banku by przelać pieniądze oszustom. Jednak w placówce personel ją obsługujący zorientował się, że klientka najprawdopodobniej padła ofiarą oszustów działających metodą na wnuczka i natychmiast poinformował o całym zdarzeniu Policję.

Tylko dzięki zdecydowanej postawie pracowników placówki starsza pani nie stała się ofiarą oszustów i nie przelała oszczędności swojego życia.

Czytaj więcej:

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony