Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast półtora miliona złotych próbował wpłacić falsyfikaty

Data publikacji 10.09.2015

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Mariusz W. zadeklarował w banku wpłatę na swoje konto ponad 1 500 000 złotych, które następnie miały zostać przewalutowane na dolary amerykańskie. Na miejscu okazało się, że w torbie, którą przyniósł 35-latek tyko znikoma część banknotów była prawdziwa, pozostałe to starannie pocięte kartki papieru imitujące oryginały. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z banków w centrum miasta. Do placówki przyszedł mężczyzna z torbą, w której jak deklarował 35-latek miało znajdować się ponad 1 500 000 złotych. Pieniądze te po wpłacie na jego konto miały być przewalutowane na równowartość dolarów amerykańskich.

Po otwarciu jednego z plików pieniędzy przez pracownika banku okazało się, że w kilkudziesięciu zafoliowanych paczkach tylko górną i dolną część stanowią prawdziwe banknoty w sumie około 9 000 złotych. Pozostałe to tylko starannie docięte kartki papieru z napisem "falsyfikat" o wymiarach i wyglądzie przypominającym oryginały.

Stołeczni policjanci zatrzymali Mariusza W. zabezpieczając także 35 000 złotych, które mężczyzna miał przy sobie. Na wniosek śledczych decyzją sądu 35-latek został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą będą teraz drobiazgowo wyjaśniać wszystkie szczegóły tej sprawy i okoliczności zaistniałego przestępstwa. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KSP / ic

  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • dokumenty
  • zabezpieczone pieniądze i falsyfikaty
  • zabezpieczone pieniądze i falsyfikaty

Film Zamiast półtora miliona złotych próbował wpłacić falsyfikaty

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zamiast półtora miliona złotych próbował wpłacić falsyfikaty (format flv - rozmiar 14.04 MB)

Powrót na górę strony