Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 56-letnią kobietę, która udając uzdrowicielkę okradała starsze i schorowane osoby

Data publikacji 10.09.2015

Wieliccy policjanci zatrzymali 56-letnią kobietę, która udając uzdrowicielkę okradała starsze i schorowane osoby. Wszystko wskazuje na to, że poszkodowanych może być nawet kilkadziesiąt osób w całej Polsce a pokrzywdzeni mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, ze padli ofiara oszustki. Policjanci apelują o zgłaszanie się kolejnych pokrzywdzonych.

W ostatnich miesiącach w różnych miejscowościach Małopolski doszło do nietypowych kradzieży. Ofiarami za każdym razem były osoby starsze i schorowane. Za każdym razem sprawczynią kradzieży była ok. 60-letnia kobieta, która przedstawiała się jako uzdrowicielka. Kobieta ubrana w charakterystyczny jasny, płócienny kapelusz pojawiała się w danej miejscowości, najczęściej na wsi i pytała mieszkańców o osoby starsze, samotnie mieszkające, schorowane. Mówiła, że jest z Medjugorie i ma moc uzdrawiania.

Kiedy kobieta trafiała do domu, gdzie osoba oczekiwała pomocy, oszustka rozpoczynała „odprawianie czarów”. Złodziejka swój proceder zazwyczaj zaczynała od modlitwy do świętych obrazów, przelewania wody itp. Następnie, gdy już uśpiła czujność domowników, prosiła o przyniesienie całej gotówki i kosztowności (srebra, złoto itp.), które następnie zawijała w ręcznik, prześcieradło czy ubrania. Kobieta chowała rzeczy w jakimś miejscu w mieszkaniu, do którego nikt nie mógł zaglądać przez kilka miesięcy - wszystko po to, aby dobra materialne się rozmnożyły. Oczywiście żadnych pieniędzy tam nie było, ponieważ sprytna złodziejka wychodząc z danego domu zabierała wszystkie rzeczy ze sobą.

W ostatnich dniach wieliccy policjanci zatrzymali podejrzaną o ww. oszustwa kobietę. Zebrany w prowadzonym postępowaniu materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutów. Z analizy materiałów zebranych przez policjantów wynika, że przestępstwa popełnione  przez tę kobietę  mogły mieć miejsce na terenie całej Polski. Pokrzywdzonych osób mogą być dziesiątki. Nie wszyscy pokrzywdzeni jednak zdają sobie z tego sprawę, że mieli kontakt nie z uzdrowicielem a zwykłą przestępczynią, czekając, aż schowane pieniądze cudownie rozmnożą się.

Policja apeluje do wszystkich osób, które zostały w ten sposób okradzione o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce pod  nr tel. /12/  28 91 211  lub 997.

Rysopis sprawczyni:

Kobieta w wieku 56 lat, wzrost 160 cm, ciemnej karnacji, ubrana w charakterystyczny jasny materiałowy kapelusz, w sukienkę lub bluzkę w jasnym kolorze. Za każdym razem miała przy sobie torbę w kolorze łososiowym przewieszoną przez ramię. Kobieta płynnie posługiwała się językiem polskim.

KWP w Krakowie / ic

  • Ubrania zatrzymanej kobiety
  • Ubrania zatrzymanej kobiety
  • Ubrania zatrzymanej kobiety
  • Ubrania zatrzymanej kobiety
  • Ubrania zatrzymanej kobiety
  • Ubrania zatrzymanej kobiety

Film Zatrzymano 56-letnią kobietę, która udając uzdrowicielkę okradała starsze i schorowane osoby

Pobierz plik Zatrzymano 56-letnią kobietę, która udając uzdrowicielkę okradała starsze i schorowane osoby (format mp4 - rozmiar 5.62 MB)

Powrót na górę strony