Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne psy służbowe pozytywnie przeszły atestacje

Data publikacji 11.09.2015

Przeszukanie terenu, tropienie śladów ludzkich, czy pościg bez kagańca to tylko niektóre umiejętności, jakimi musiały wykazać się policyjne psy podczas ich atestacji, którą przeprowadzono na terenie działania KPP w Jaworze. Sprawdzeniu poddano umiejętności psów o specjalności m.in. patrolowej oraz patrolowo – tropiącej.

W tym roku na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze z odbyła się atestacja psów służbowych Dolnośląskiej Policji. Udział w sprawdzeniach umiejętności czworonogów wzięli przewodnicy m.in. z KMP w Legnicy, KMP w Jeleniej Górze, KPP w Świdnicy, KPP w Jaworze, KPP w Środzie Śląskiej oraz KP w Pieńsku.

Głównym celem atestacji było sprawdzenie sprawności psów służbowych. Podczas ćwiczeń Instruktor Zakładu Kynologii Policyjnej z Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach asp. sztab. Piotr Brolewicz w obecności koordynatora psów służbowych z KMP we Wrocławiu asp. sztab. Marka Mycka oceniał psy w poszczególnych etapach zadań.

Działania w ramach atestacji podzielono na kategorie tj. posłuszeństwo ogólne psa, zachowanie psa podczas czynności legitymowania, obrona przewodnika, prowadzenie działań pościgowych, przeszukanie terenu i zabudowań oraz tropienie śladów.

Takie spotkania dają doskonałą okazję na wymianę doświadczeń między przewodnikami, podnosi również poziom wiedzy z zakresu kynologii policyjnej. Wszystkie psy służbowe, które przystąpiły do atestacji, pozytywnie zaliczyły ćwiczenia sprawdzające.

KWP we Wrocławiu / ic

  • Atestacja psów policyjnych
  • Atestacja psów policyjnych
  • Atestacja psów policyjnych
Powrót na górę strony
Polska Policja