Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad na firmę w gminie Konopnica

Data publikacji 11.09.2015

Dwóch zamaskowanych w kominiarki mężczyzn weszło do jednej z firm w gminie Konopnica. Jeden z napastników uderzył w twarz sprzedawczynię i obaj zażądali wydania pieniędzy. W wyniku szarpaniny jaka wywiązała się z właścicielem firmy napastnikom udało się uciec. Już niepełna po godzinie sprawcy usiłowania rozboju zostali zatrzymani. 23 i 19 latek mieszkańcy Lublina oraz ich 23 koleżanka wpadli po pościgu. W akcji uczestniczyło kilkunastu policjantów oraz pies tropiący. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w gminie Konopnica do jednej z firm zajmujących się sprzedażą materiałów budowlanych weszło dwóch mężczyzn w kominiarkach. Jeden z nich uderzył w twarz sprzedawczynię po czym obaj  zażądali wydania pieniędzy.  Właściciel firmy widząc zajście próbował ująć  napastników. W wyniku szarpaniny jaka wywiązała się w biurze sprawcom udało się uciec. Na pobliskich torach kolejowych  porzucili kominiarki.

Na miejsce natychmiast udali się mundurowi z Bełżyc wraz z psem tropiącym. W wyniku podjętego pościgu policjanci zatrzymali 19 i 23 latka mieszkańców Lublina oraz ich 23 letnią koleżankę. Sprawcy próbowali odjechać VW Golfem.  W samochodzie znaleziono inne kominiarki.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego areszt. Funkcjonariusze przedstawili im już zarzuty rozboju. Podejrzani w przeszłości byli już karani za przestępstwa kryminalne. Najstarszy z zatrzymanych będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Dziś policjanci wnioskować będą o tymczasowy areszt.

Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony