Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano pokaźne arsenały - zatrzymano 10 osób

Data publikacji 14.09.2015

Kilkadziesiąt sztuk sztuk broni palnej, w tym karabinów maszynowych oraz strzelb, kilkaset sztuk amunicji, części od broni oraz przedmioty służące do kłusownictwa zabezpieczyli świętokrzyscy i śląscy policjanci w trakcie prowadzonych działań. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 10 osób, które usłyszały już zarzuty m.in. nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz jej wyrabiania. Głównemu podejrzanemu, 44-letniemu mieszkańcowi powiatu kieleckiego, śledczy zarzucają handel bronią palną. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Blisko 100 mundurowych wspieranych przez policyjnych antyterrorystów weszło do siedemnastu mieszkań i domów na terenie powiatu kieleckiego i koneckiego oraz miejscowości Oborniki w województwie wielkopolskim. Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli łącznie 40 sztuk broni palnej w tym karabinów maszynowych, strzelb, kilkaset sztuk amunicji, części od broni oraz przedmioty służące do kłusownictwa. Mundurowi zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 37 do 64 lat, którzy usłyszeli już zarzuty m.in. nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz jej nielegalnego wyrabiania.

Głównemu podejrzanemu, 44-letniemu mieszkańcowi powiatu kieleckiego, śledczy zarzucają handel bronią palną, za co może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Z kolei policjanci z zabrzańskiej komendy, zajmujący się przestępczością kryminalną zatrzymali 3 mężczyzn, którzy nielegalnie posiadali broń, amunicję i materiały wybuchowe. Do realizacji sprawy doszło przy współpracy policjantami z województwa świętokrzyskiego, którzy realizowali zatrzymania w sprawie m.in. nielegalnego posiadania broni.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w ich mieszkaniach w Zabrzu. W trakcie działań policjanci odkryli działający nielegalnie warsztat rusznikarski, w którym zabezpieczono łącznie 22 sztuki broni palnej oraz materiały wybuchowe. Podejrzani, zatrzymani przez zabrzańskich policjantów, usłyszeli już zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, jej wyrabiania i sprzedaży, a także posiadania materiałów wybuchowych.

Przypomnijmy: od sierpnia ubiegłego roku świętokrzyscy policjanci weryfikowali informacje z których wynikało, że w południowej części kraju mieszkają osoby zajmujące się nielegalnym wyrabianiem i handlem bronią palną. Prowadzone w tej sprawie czynności przyniosły efekt w postaci zatrzymania w ubiegłym roku, na terenie województwa świętokrzyskiego, dwóch mężczyzn. Posiadali oni 3 jednostki broni bez wymaganego pozwolenia. Pomimo zatrzymań policjanci w dalszym ciągu pracowali nad sprawą, podejrzewając, że proceder handlu bronią prowadzony jest na szerszą skalę.

Na początku bieżącego roku trop doprowadził kryminalnych do Bydgoszczy, gdzie u młodego mężczyzny zabezpieczono broń palną, na którą ten nie posiadał pozwolenia. Śledczy podejrzewali, że mogła ona pochodzić z województwa świętokrzyskiego.

Sprawa nabrała tempa, kiedy policjanci natrafili na kanał przerzutu broni, który z województwa świętokrzyskiego prowadził na Śląsk. Tam w połowie sierpnia br. funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu ujawnili działający nielegalnie warsztat rusznikarski, w którym ujawniono i zabezpieczono łącznie 21 sztuk broni palnej oraz materiały wybuchowe. Łącznie w sprawie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 41 do 66 lat. Usłyszeli oni zarzuty m.in. nielegalnego posiadania broni palnej oraz handlu bronią.

(KWP w Kielcach / KWP w Katowicach/ mw)

 • KWP w Kielcach

 • Zabezpieczona broń
 • Zabezpieczona broń
 • Policjant z zabezpieczoną amunicją
 • Policjant z zabezpieczoną bronią
 • Zabezpieczona broń
 • KWP w Katowicach

 • Zlikwidowano pokaźne arsenały - zatrzymano 10 osób
 • Zlikwidowano pokaźne arsenały - zatrzymano 10 osób
 • Zlikwidowano pokaźne arsenały - zatrzymano 10 osób
 • Zlikwidowano pokaźne arsenały - zatrzymano 10 osób
 • Zlikwidowano pokaźne arsenały - zatrzymano 10 osób
 • Zlikwidowano pokaźne arsenały - zatrzymano 10 osób

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.57 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.16 MB)

Powrót na górę strony