Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczni policjanci odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 14.09.2015

Policjanci z Woli zatrzymali 22-letniego Artura D. Mężczyzna pojazdem skradzionym kilka dni wcześniej na warszawskim Bemowie uciekał ulicami Warszawy. W wyniku działań pościgowych, kierowca nissana został zatrzymany na Żoliborzu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Przed wymiarem sprawiedliwości stanie również Piotr P. podejrzany o włamanie i kradzież toyoty land cruiser wartej ponad ćwierć miliona złotych. Policjanci ze Śródmieścia odzyskali skradzione auto. Za kradzież z włamaniem obu zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy przy ulicy Powązkowskiej zwrócili uwagę na kierowcę nissana. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Pomimo wysyłanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie reagował. Na ul. Rydygiera funkcjonariusze zablokowali pojazd. Kierujący widząc, że nie ma szans na kontynuowania dalszej ucieczki samochodem, wyskoczył z pojazdu i usiłował uciec. Został jednak błyskawicznie obezwładniony przez interweniujących funkcjonariuszy.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna kilka dni temu ukradł nissana z parkingu na terenie Bemowa. 22-letni Artur D. był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Mężczyzna trafił do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu. Artur D. przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze w wymiarze 3 miesiące pozbawienia wolności oraz 8 miesięcy ograniczenia wolności.

Z kolei policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali kolejną już osobę podejrzaną o kradzież z włamaniem samochodu. Funkcjonariusze odzyskali także wartą ponad ćwierć miliona złotych toyotę land cruiser. Samochód „zniknął” w centrum Warszawy na początku września br. Od tamtej pory trwały czynności zmierzające do ustalenia, kto stoi za tym przestępstwem i co się stało z samochodem.

Cierpliwość i żmudna praca operacyjna śródmiejskich policjantów przyniosła oczekiwany efekt. 45-letni Piotr P. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wiadomo już, że mężczyzna ma na swoim koncie także kradzież wielu innych samochodów terenowych różnych marek.

Zatrzymanie Piotra P. i odzyskanie skradzionego przez niego samochodu to uwieńczenie działań policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Przypomnijmy, że fukcjonariusze z tego właśnie wydziału w minionym tygodniu ujawnili i zlikwidowali dwie "dziuple", odzyskując samochody o łącznej wartości ponad pół miliona złotych oraz zatrzymując mężczyzn podejrzanych o ich kradzież i paserstwo mienia znacznej wartości. Wszystkie zatrzymane w tej sprawie osoby na wniosek śledczych decyzją sądu zostały już tymczasowo aresztowane.

Za kradzież z włamaniem, zarówno Arturowi D., jak i Piotrowi P., grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

 • Zatrzymany Artur D.
  Zatrzymany Artur D.
 • Zabezpieczony skradziony nissan
  Zabezpieczony skradziony nissan
 • Zatrzymany Piotr O.
  Zatrzymany Piotr O.
 • Zabezpieczona skradziona toyota
  Zabezpieczona skradziona toyota
 • Zabezpieczona skradziona toyota
  Zabezpieczona skradziona toyota
Powrót na górę strony
Polska Policja