Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz usłyszał 16 zarzutów

Data publikacji 14.09.2015

Kołobrzescy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzewanego o szereg kradzieży z włamaniem do samochodów oraz mieszkania. Sprawca odpowie również za przywłaszczenie telefonów komórkowych. Sąd wobec zatrzymanego zastosował już środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Analizą zgromadzonego materiału dowodowego w sprawie kradzieży z włamaniami, zajęli się kryminalni z Kołobrzegu. Podjęte przez nich działania, doprowadziły do wytypowania i zatrzymania sprawcy, który na swoim koncie miał włamania do samochodów, mieszkania oraz przywłaszczenia telefonów. Podejrzewanym okazał się 18-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Sprawca kradł przede wszystkim mienie pozostawione w samochodach m.in. nawigacje, panele od radia samochodowego, laptopy. dowody rejestracyjne, biżuterię. Dwukrotnie pod pozorem konieczności skorzystania z telefonu zabierał je ich właścicielom.

Mężczyzna usłyszał 16 zarzutów m.in. usiłowania włamania, kradzieży z włamaniem oraz przywłaszczenia. Łączna wartość strat to kwota ponad 40 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają, że włamań na koncie 18-latka może być więcej. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

KWP w Szczecinie / ic

Powrót na górę strony
Polska Policja