Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowieccy policjanci odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 15.09.2015

Mazowieccy policjanci przy współpracy z mundurowymi ze Szczecina odzyskali skradzione na terenie Niemiec trzy samochody audi. Wartość odzyskanego mienia to kwota około pół miliona złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwo paserstwa grozi do 2 lat więzienia, a gdy jest to mienie znacznej wartości, to do lat 5.

Tuż przed weekendem policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu ustalili, że do Polski może być „przerzucany” transport kradzionych na terenie Niemiec samochodów marki Audi. Wraz z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego mazowieckiej KWP pojechali na teren województwa zachodniopomorskiego, gdzie razem z „kryminalnymi” z KWP w Szczecinie zorganizowali zasadzkę na przestępców.

W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Karlino (pow. białogardzki) operacyjni wypatrzyli ciężarowego dafa, którego „pilotowała” mazda. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni widokiem policjantów. Dodatkowo, przypuszczenia policjantów z Radomia, że w ciężarówce mogą być skradzione samochody potwierdziły się. mNa naczepie przewożono trzy samochody audi, w tym dwa audi q5 s-line oraz audi a4. Dwa z  samochodów figurowały już w policyjnych bazach danych, jako skradzione na terenie Niemiec. Jeden z samochodów nie zdążył jeszcze tam trafić, ponieważ skradziony był w Kolonii z przylotniskowego parkingu w trakcie, gdy jego właściciel był na wakacjach. Wartość odzyskanego mienia to kwota ok. pół miliona złotych.

Zatrzymani mężczyźni, w tym kierowca tira oraz trzej jadący mazdą, trafili do policyjnego aresztu. Dwóch z nich już usłyszało zarzuty paserstwa, za co grozi do 2 lat więzienia, a gdy jest to mienie znacznej wartości, to do lat 5. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Białogardzie. Policjanci cały czas pracują nad sprawą.

KWP w Radomiu / ic

  • Mazowieccy policjanci odzyskali skradzione samochody
  • Mazowieccy policjanci odzyskali skradzione samochody
  • Mazowieccy policjanci odzyskali skradzione samochody
Powrót na górę strony
Polska Policja