Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzali na rynek nielegalny lek zawierający amfetaminę

Data publikacji 15.09.2015

Funkcjonariusze z KWP we Wrocławiu wspólnie z policjantami z komendy miejskiej w Wałbrzychu rozbili grupę zajmującą się wprowadzaniem na polski rynek zabronionego leku. W sprawie zatrzymano kobietę i dwóch mężczyzn, którzy za pośrednictwem rożnych internetowych serwisów ogłoszeniowych wprowadzali do obrotu nielegalny środek medyczny, w skład którego wchodziła amfetamina. W ten sposób towar trafił do co najmniej 5 tys. odbiorców z całego kraju. Szacuje się, że sprawcy w wyniku swojej działalności osiągnęli dochód nie mniejszy niż 500 tys. zł. O dalszym losie podejrzewanych zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz ds. Zwalczania Cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i policjantami z komendy miejskiej w Wałbrzychu w wyniku realizacji sprawy  zatrzymali trzy osoby podejrzewane o wprowadzenie na rynek nielegalnego leku. Jak ustalili policjanci, 34-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 34 i 54 lat, którzy od marca 2015 roku do chwili obecnej działając w zorganizowanej grupie przestępczej, za pośrednictwem różnych internetowych serwisów ogłoszeniowych wprowadzali do obrotu lek, którego użytkowanie na terenie RP jest zabronione z uwagi na zawartość amfetaminy.

Lek trafił do co najmniej 5 tys. odbiorców na terenie kraju. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 6800 tabletek, sfałszowane recepty, telefony wraz z kartami, kilkadziesiąt kart płatniczych do kont, na które wpływały zyski z procederu, 40 tys. zł, komputery. Ponadto policjanci ujawnili jeszcze samochód marki BMW, w którym numer nadwozia został przerobiony.

Szacuje się, że sprawcy w wyniku swojej działalności osiągnęli dochód nie mniejszy niż 500 tys. zł.

Obecnie funkcjonariusze z Wałbrzycha nadal zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia, docierają do kolejnych osób, które zakupiły ten lek a także wyjasniają to w jaki sposób grupa weszła w jego posiadanie.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd, który na podstawie zgromadzonych materiałów podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony