Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Pożyczyła” od pensjonariuszy 300 tys. zł

Data publikacji 16.09.2015

63-letnia kobieta, pracownica jednego z Domów Pomocy Społecznej w powiecie opatowskim, przywłaszczyła sobie prawie 300 tys. zł, które były własnością pensjonariuszy. W trakcie przesłuchania przyznała się do zarzucanych jej czynów. Dodatkowo wyjaśniła, że pieniądze jedynie pożyczała, a robiła to odkąd została zatrudniona w ośrodku tj. od 30 lat. 63-latce grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w trakcie wykonywanych czynności, na podstawie zgromadzonych materiałów ustalili oraz w związku z wydanym przez Prokuraturę nakazem zatrzymali 63-latkę na początku września br. Jak wynika z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji, kobieta, która zajmowała się finansami w jednym z Domów Pomocy Społecznej w powiecie opatowskim, od 2010 roku do połowy sierpnia br. przywłaszczyła sobie prawie 300 tys. zł.

Złożyła ona już szczegółowe wyjaśnienia co do procederu, którym się trudniła i jak określiła, pieniądze były jedynie przez nią pożyczane. Jak się dodatkowo okazało, 63-latka przywłaszczanie pieniędzy zapoczątkowała wraz z rozpoczęciem pracy w DPS-ie, tj. 30 lat temu. Teraz policjanci ustalają wszystkich poszkodowanych jej działaniem oraz dokładną sumę, o którą przez ten czas mogła się ona bezprawnie wzbogacić. Trwają również ustalenia czy w proceder ten nie były zamieszane również inne osoby.

63-latka usłyszała zarzut przywłaszczenia pieniędzy na szkodę pensjonariuszy. Zastosowano wobec niej policyjny dozór, poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł., zakaz kontaktowania się z pracownikami oraz pensjonariuszami ośrodka, a także zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja