Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w maratonie kolarskim

Data publikacji 18.09.2015

Blisko 400 rowerzystów wystartowało w V maratonie kolarskim „Dobrodzieńska Seta”. Nad bezpieczeństwem uczestników jak co roku czuwali policjanci z Olesna, Dobrodzienia i z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze wystawili także swoją drużynę kolarską pod nazwą Blue Team.

W niedzielę (13 września) o godzinie 10.00  blisko 400 miłośników dwóch kółek stanęło na starcie V maratonu kolarskiego „Dobrodzieńska Seta”. W tym roku po raz pierwszy podzielono  uczestników na kategorię „wyścig” oraz „maraton rekreacyjny”. Jak co roku nad bezpieczeństwem kolarzy czuwali policjanci z Olesna, Dobrodzienia i Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Mundurowi zabezpieczali trasę maratonu przebiegającą przez miejscowości z gmin Dobrodzień i Turawa.

W zawodach wzięli udział również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie, którzy wystawili swoją reprezentację. Już po raz drugi w Blue Team wystartowali funkcjonariusze: mł. asp. Stanisław Filak, mł. asp. Krzysztof Palej oraz sierż. sztab. Adam Żyta. Cała załoga w komplecie dotarła do mety. Najlepszy z „niebieskich” - Adam Żyta ukończył „maraton” na 35 miejscu. Na pokonanie 100 kilometrowej trasy potrzebował 3 godziny i 22 minuty.

Na koniec zawodów wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki.

KWP w Opolu / ic

  • Policjanci w maratonie kolarskim
  • Policjanci w maratonie kolarskim
  • Pamiątkowe statuetki
Powrót na górę strony