Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali szczeniaki

Data publikacji 21.09.2015

Radziejowscy policjanci zareagowali na czas i uratowali trzy szczeniaki. Żywe psy były wrzucone do worka, a następnie zakopane. Zatrzymano sprawcę tego czynu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci wydziału kryminalnego otrzymali informację, że w jednej z miejscowości w gminie Radziejów mieszkaniec gminy chce zabić szczeniaki, które są na jego posesji. Natychmiast pod wskazany adres pojechali mundurowi.

Na miejscu funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę stojącego na polu, który trzymał łopatę. Podeszli do niego i zobaczyli, że zasypuje świeżo wykopany dół. Powiedział policjantom, że zakopał śmieci. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co rzeczywiście jest w dole. Pod kilkucentymetrową warstwą ziemi był  kamień, a pod nim worek foliowy. W worku były trzy jeszcze żywe szczeniaki.

Policjanci zatrzymali 28-latka. Psy trafiły pod opiekę lekarza weterynarii z Radziejowa. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa szczeniąt ze szczególnym okrucieństwem. Za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP w Bydgoszczy / ic

Powrót na górę strony