Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna produkcja papierosów

Data publikacji 21.09.2015

Płońscy kryminalni ujawnili nielegalną linię produkcyjną papierosów. Zabezpieczyli 720 kg krajanki tytoniowej i ponad 8 tys. sztuk gotowych papierosów. Do sprawy zatrzymany został 30-latek z Płońska, który już usłyszał zarzut wytwarzania nielegalnych papierosów.

Płońscy kryminalni w magazynach sklepu meblowego w Płońsku ujawnili linię produkcyjną do wyrobu papierosów. Funkcjonariusze sprawdzili to miejsce na podstawie wcześniejszych ustaleń. W skład ujawnionej linii produkcyjnej wchodziła maszyna do krojenia tytoniu oraz produkcji papierosów - nabijania gilz  z niezbędnym osprzętem. W sumie na miejscu policjanci zabezpieczyli 730 kg krajanki tytoniowej zapakowanej w sizalowe worki, nieprzetworzony tytoń, kartony z gilzami papierosowymi, kartony z rozłożonymi paczkami na papierosy różnych firm oraz ponad 8 tys. sztuk gotowych papierosów. Funkcjonariusze Izby Celnej w Ciechanowie wstępnie określili wartość uszczuplenia należności podatkowej z tytułu podatku akcyzowego na kwotę ok. 550 tys. zł.

Na miejscu w czasie krojenia tytoniu kryminalni zatrzymali 35 letniego płońszczanina. Jak się okazało, mężczyzna najprawdopodobniej od czerwca br. produkował papierosy w magazynie meblowym w Płońsku. Zatrzymany usłyszał on zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganych wpisów do rejestru oraz uchylania się od opodatkowania i narażenia podatku akcyzowego na uszczuplenie. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KWP w Radomiu / ic

  • Zlikwidowana nielegalna produkcja papierosów
  • Zlikwidowana nielegalna produkcja papierosów
  • Zlikwidowana nielegalna produkcja papierosów
Powrót na górę strony