Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki w centrum miasta

Data publikacji 22.09.2015

Policjanci oleckiej komendy zatrzymali 31-latka, który w centrum miasta strzelał z wiatrówki. Trzy osoby - w tym policjant - zostały trafione ołowianym śrutem. Kilkanaście minut po zgłoszeniu interwencji funkcjonariusze zatrzymali Piotra S., który miał przy sobie wiatrówkę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj po godz. 18:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony, że w centrum miasta mężczyzna strzela z wiatrówki do przechodniów. Zgłaszający dodał, że jego żona została trafiona w nogę ołowianym śrutem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, by sprawdzić i potwierdzić treść zgłoszenia. W tym samym czasie oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od kolejnej mieszkanki Olecka, że podczas nachylania się nad znajdującym się w wózku dzieckiem została trafiona ołowianym śrutem w okolice ust.

Podczas rozmowy funkcjonariuszy ze zgłaszającą, w ich kierunku padły kolejne strzały, a ołowiany śrut trafił w głowę jednego z policjantów przeprowadzających interwencję. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy i sprawdzenie przez nich okolicy miejsca zdarzenia pozwoliło zatrzymać nerwowo zachowującego się mężczyznę, przy którym ujawniono wiatrówkę. Okazał się nim 31-letni Piotr S., który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci prowadzą teraz postępowanie w jego sprawie, w kierunku art. 160 kodeksu karnego, ktory mówi o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po konsultacji z Prokuratorem Rejonowym w Olecku.

KWP w Olsztynie / ic

 

Powrót na górę strony