Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 1 kg amfetaminy i ponad 600 g marihuany

Data publikacji 25.09.2015

Zabezpieczony 1 kilogram amfetaminy i ponad 600 gramów marihuany, to wynik działania policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 21 i 26-latka. Policjanci przeszukali także mieszkania mężczyzn. Mieszkańcy gminy usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może grozić nawet do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie młodych mężczyzn miało miejsce 9 września około godziny 23:00, przed jedną z posesji na terenie gminy Prudnik. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku podejrzewali, że 21 i 26-latek mają związek z przestępczością narkotykową.

Podczas zatrzymania przy starszym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli dwa foliowe worki. W jednym znajdował się biały proszek, w drugim roślinny suszu. Obie substancje zostały przez policjantów zbadane i zważone. Okazało się, że 26-latek miał przy sobie kilogram amfetaminy i ponad 600 gramów marihuany. Funkcjonariusze przeszukali także mieszkania obu zatrzymanych.

W domu 21-latka śledczy znaleźli i zabezpieczyli niewielka ilość amfetaminy. Młodzi mieszkańcy gminy Prudnik usłyszeli już zarzuty. Teraz starszemu z mężczyzn za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności, młodszemu do 3 lat.

(KWP Opole / wf)

 

  • zabezpieczony towar - marihuana
  • zabezpieczony towar - marihuana
  • policjant prowadzi zatrzymanego

Film Policjanci zabezpieczyli kilogram amfetaminy i ponad 600 gramów marihuany

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli kilogram amfetaminy i ponad 600 gramów marihuany (format mp4 - rozmiar 1 MB)

Powrót na górę strony