Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził 15 samochodów - wpadł w ręce Policji

Data publikacji 25.09.2015

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie kilkunastu samochodów. Sprawca kopał i porysował karoserię napotkanych na swojej drodze pojazdów, wyrywał lusterka, skakał po dachach i maskach, wybijał szyby. Bilans strat, jakie powstały w wyniku zdarzeń, sięgnął kilkunastu tysięcy złotych. Teraz podejrzany odpowie za swoje czyny przed sądem.

Do uszkodzeń mienia doszło w nocy z 22 na 23 września br. na terenie dzierżoniowskich osiedli. Wstępnie policjanci udokumentowali ponad 15 przypadków zdewastowanych pojazdów, stojących na parkingach i ulicach miasta. Większość z aut miała uszkodzone elementy karoserii, powyrywane lusterka, wybite szyby, wgnieciony dach i maskę. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego dzierżoniowskiej komendy. Intensywne działania pozwoliły na ustalenie i w efekcie zatrzymanie podejrzanego mężczyzny. Okazało się, że wszystkie te czyny ma na koncie jedna osoba - 19-letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Szacowane straty, będące wynikiem aktów wandalizmu, określono na kilkanaście tysięcy złotych. Nie jest to jednak końcowy bilans, bowiem policjanci nie wykluczają, że osób pokrzywdzonych w tej sprawie może być więcej.  

Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu również dwa włamania do samochodów, gdzie jego łupem padły dokumenty, videorejestrator oraz pieniądze. Jak wyjaśnił podejrzany, przestępstw tych dokonał wracając pijany do domu. Przechodząc przez osiedle Kolorowe, Błękitne i Różane, wszędzie gdzie napotkał na swojej drodze samochód, uszkadzał go.  

Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za uszkodzenia mienia oraz włamania grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 916.28 KB)

Powrót na górę strony