Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował podpalić wóz transmisyjny stacji telewizyjnej

Data publikacji 29.09.2015

Zaledwie kilku dni potrzebowali policjanci z Ochoty, aby zatrzymać mężczyznę, który próbował podpalić wóz transmisyjny jednej ze stacji telewizyjnych. 22-latek ma na swoim koncie również wybicie szyb w jednej z firm w Warszawie. Decyzją sądu Piotr P. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Mundurowi około 21:30 zostali wezwani na jedną z ulic Ochoty, gdzie miało dojść do podpalenia. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca oblał nieznaną substancją przewody zasilające w prąd wóz transmisyjny jednej ze stacji telewizyjnych i podpalił. Pożar instalacji ugasił pracownik ochrony.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Dzięki ich czynnościom, już kilka dni później, mężczyzna podejrzany o to przestępstwo trafił w ich ręce. Okazał się nim 22-letni Piotr P. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwo, jakie na swoim koncie ma zatrzymany. Mężczyzna tego samego dnia, w jednej z firm mieszczących się przy ul. Grójeckiej wybił siedem szyb. W ten sposób wyrządził szkody sięgające 5 tys. złotych.

Policjanci przedstawili wczoraj 22-latkowi zarzuty za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża mieniu w wielkich rozmiarach oraz za uszkodzenie mienia. Na wniosek prokuratury Piotr P. został tymczasowo aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

( KSP / wf )

  • zatrzymany
Powrót na górę strony