Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbite dwie grupy przestępcze

Data publikacji 29.09.2015

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 12 osób, członków zorganizowanych grup przestępczych. Wśród zatrzymanych znaleźli się również dwaj kierujący każdą z tych grup. Zatrzymanym zarzuca się kradzieże samochodów, wyłudzanie odszkodowań, produkcję i handel narkotykami oraz wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy. Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 12 osób, podejrzanych o kradzieże samochodów, produkcję i handel narkotykami, wyłudzenia ubezpieczeń oraz wprowadzanie fałszywych banknotów euro do obiegu. Zatrzymane osoby pochodzą z województwa dolnośląskiego i z Wielkopolski. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj mężczyźni którzy kierowali dwoma grupami przestępczymi. Materiał dowodowy policjanci przedłożyli prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Wspólnie przygotowano realizację sprawy.

Latem tego roku policjanci z KWP w Poznaniu zdobyli informacje o działalności na terenie Wielkopolski zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się różnymi przestępstwami kryminalnymi. Okazało się, że ta grupa ściśle współpracuje z osobami tworzącymi podobną strukturę na terenie województwa dolnośląskiego.

Z zebranych informacji wynikało, że podejrzani między innymi kradli samochody, głównie na terenie Niemiec. Auta trafiały do tzw. dziupli na terenie Dolnego Śląska, gdzie były demontowane. Części i podzespoły trafiały do handlarzy, warsztatów samochodowych i na giełdy samochodowe. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą zgromadzili ponadto dowody świadczące o tym, że zatrzymani uprawiali konopie indyjskie, produkowali z nich marihuanę i wprowadzali ją do obrotu. Z innych informacji wynikało, że podejrzani zajmowali się także wyłudzaniem odszkodowań na podstawie fikcyjnych kolizji i preparowanych w związku z tym dokumentów. Policjanci zgromadzili także dowody na to, że członkowie jednej z grup wprowadzili do obrotu wiele tysięcy fałszywych banknotów euro.

W oparciu o zebrane informacje wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty za popełnione przestępstwa. Dwóch z nich usłyszało także zarzuty kierowania grupami przestępczymi. Za tego rodzaju przestępstwa może grozić kara do 8 lat więzienia. Pięć osób zostało tymczasowo aresztowanych.

( KPW Poznań / wf )

Film Zatrzymany prowadzony przez policjantów

Pobierz plik Zatrzymany prowadzony przez policjantów (format mp4 - rozmiar 4.15 MB)

Powrót na górę strony